Stečaj Holdinga “Vojin Popović” proglašen je u oktobru 2005. godine. Tridesetak radnika ovog preduzeća stupili su nekoliko meseci kasnije u štrajk, a tokom 2007. radnici su više od mesec dana štrajkovali glađu.
Na konferenciji za novinare u avgustu 2007. godine, jedan od štrajkača, Muhamed Đerlek, rekao je da bi radnici prihvatili da se zajednički pronađe strateški partner, a zaposlenima isplate otpremnine. Đerlek je tom prilikom ponovio i optužbe da je stečaj preduzeća “režiran” od strane lokalne samouprave, Agencije za privatizaciju i Trgovinskog suda u Kraljevu, i dodao da Holding i četiri dela preduzeća vrede “daleko” više od 714 miliona dinara, koliko su procenjeni gubici ove firme.
“Agencija za privatizaciju je delimično i na neki način u dopisu novopazarskoj opštini u kojem konstatuje da niko nije podneo Plan reorganizacije preduzeća priznala tu režiju”, rekao je Đerlek.
Godine 2008., prema presudi Evropskog suda za ljudska prava u Strazburu, država Srbija je imala obavezu da šest radnica preduzeća „Vojin Popović“ u Novom Pazaru obešteti za više miliona dinara, zbog neisplaćenih zarada i neuplaćenih doprinosa za penzijsko i invalidsko osiguranje. Presuda je doneta na osnovu povrede prava na pravično suđenje domaćih sudova, jer pravosnažne presude novopazarskog Opštinskog suda, kojim je nalagano obeštećenje radnica, nikada nije izvršeno.
Imovina firme “Vojin Popović” procenjena je na 15 miliona evra, a kako radnici tvrde, dugovi prema poveriocima su pet puta manji, pa postoje realni uslovi da ta firma opstane.
Kompanija “Vojin Popović” iz Novog Pazara u sastavu ima ribnjak, domaću radinost, klanicu i trgovinu.
Izvor